Byt pre budúceho tatka

Oslovil nás klient s požiadavkou na návrh komplexnej rekonštrukcie panelového bytu. Keďže to bol stavebný inžinier, od začiatku bol kladený dôraz najmä na kvalitu a detaily prevedenia. Veľa času sme venovali návrhu dispozície, ktorá by spĺňala všetky jeho požiadavky, hlavne dispozícii kúpeľne, kuchyne a wc.

Z pôvodného bytu sme ponechali len tri nosné steny, ostatné priečky sú podľa nového návrhu. Vymenili sme všetky inštalácie a kanalizačné potrubie. Trubky vody a plynu v stúpačke sme celé prebrúsili a natreli antikoróznym náterom s prislúchajúcou farbou. Na rozvody vody a kanalizácie sme použili tvarovky od firmy Geberit. Sú síce drahšie, ale zato hrubšie, tvrdšie, stálejšie, a čo je podstatné, ich spoje sú kvalitnejšie a pevnejšie.

Klient v podobnom byte už býval, takže nás vedel upozorniť na rôzne neduhy ako je napríklad hlasné pukanie kúrenárskych trubiek v bodoch prestupu stenami, podlahou a stropom. Konkrétne tento problém sme vyriešili izolantom. S vymenúvaním riešení podobných problémov by sme mohli pokračovať. Okrem kvalitného prevedenia prác nás teší, že sa nám podarilo vytvoriť útulný a praktický domov pre mladého muža.

Autori: Andrej Veselý, Renáta Veselá
Foto: Jakub Hauskrecht

Späť na projekty