Byt pre slečnu

Mladá, zaneprázdnená žena si kúpila štvorizbový byt v novostavbe. Byt mal najprv slúžiť len pre jednu osobu, ktorá pre svojich priateľov rada pripravuje gastronomické večierky, avšak s prianím založiť si v budúcnosti rodinu a v tomto istom priestore vychovávať deti. V súlade s takto definovanou objednávkou sme si ako prioritu určili zariadenie kuchyne spojenej s obývačkou, priestory kúpeľne a spálne.

Spojením ďalších dvoch izieb sme vytvorili veľkú miestnosť, ktorú je možné podľa potreby rýchlo a flexibilne predeliť či rozčleniť nábytkom. Do chodby, toalety a kúpeľne sme zaviedli svetlovody, ktoré priniesli denné svetlo aj do tých častí bytu, kde nie sú okná, čím sa ušetrí množstvo elektrickej energie.

Steny sú ošetrené špeciálnou textíliou proti praskaniu, aplikovanou ešte pred záverečným vymaľovaním. Všetky prvky interiéru sú navrhnuté tak, aby sa minimalizoval čas potrebný na jeho upratanie a po prípadnom príchode potomka boli všetky priestory maximálne bezpečné a neohrozovali malé dieťa. Celý interiér bytu je krásne presvetlený, nesie sa v jemných farbách a vyjadruje osobnosť svojej majiteľky. Dnes je na svete už aj prvý potomok a my veríme, že byt bude pre neho príjemným a bezpečným domovom.

Autori: Andrej Veselý, Renáta Veselá
Foto: Jakub Hauskrecht

Späť na projekty