Dom so stromom

Dom so stromom. Je to interiér modernej rodinnej vily pre trojčlennú rodinu. Na spodnom podlaží sa najskôr zoznámite s veľkorysou vstupnou halou, z ktorej vedú dve schodiská, jedno do dennej, druhé do nočnej časti.

Priestor medzi nimi vypĺňa priestranný zrkadlom obložený šatník. Na prízemí je taktiež pánsky trakt s kúpelňou a spálňou s vlastným šatníkom. Nábytková zostava napravo od vstupných dverí tvorí predel, ktorým sme vytvorili novú miestnosť. Tam má jazdecký trenažér najmladší člen rodiny.

Na hornom podlaží sa nachádza vzdušná obývačka, kuchyňa s raňajkovým sedením a samostatnou jedálňou s výhľadom do krajiny. Elegantnou chodbou sa odtiaľ po pár krokoch dostanete do nočnej časti domu – dámskej, detskej a hosťovskej spálne. Ku všetkým prislúchajú pohodlné kúpelne a dostatok úložných priestorov.

Aj na záver spomeniem zeleň. Snom majiteľa bolo mať strom okolo ktorého bude denne stúpať po schodisku. My sme okolo tejto myšlienky vystavali malú krajinu. Celý priestor sme zjemnili zeleňou, svetlom a farbami. Našou hlavnou snahou počas celej realizácie bolo vniesť do stavby harmóniu, mäkkosť a poľudštiť ju.

Späť na projekty