Dom za hranicami

Príbeh tejto zákazky začal prosbou, či nemám niekoho na zhotovenie kúpeľne. Pri osobnom stretnutí som majiteľku upozornil, že detaily v návrhu vôbec nie sú domyslené a najlepšie by bolo, venovať sa najprv dizajnu a až potom realizácii. Najprv sme teda detail po detaile poskladali návrh kúpeľne.

Keď sme takto získali dôveru, dostali sme ponuku navrhnúť celú dennú a následne i nočnú časť domu. Pamätám si, že veľká dôležitosť sa prikladala priestoru pod dlhým ramenom schodiska. Veľmi precízne sa pomenovávalo zadanie, aby sa forma skriniek a obkladov nemenila neskôr ak by sa na niečo zabudlo.

Pútavý prvok v priestore tvorí zábradlie, pripomína trubice organu. Je ako veľká biela socha strážiaca vás cestou hore aj dolu. Neopustí vás ani na veľkej galérií, ktorá obopína schodisko na poschodí. Je to také srdce domu, reálne aj pomyselne mu dáva ľudskú mierku.

Keď sme po nejakom čase fotili hotový interiér, uvedomili sme si, ako dobre sa tam cítime. Určite je to mozaika všetkého možného… ľudí, farieb, kvetov, možno aj peknej kytice na stole… Príjemne nás pohladilo, keď sme sa sem po dlhšej dobe vrátili a zažili si vlastné dielo z odstupu.

Späť na projekty