Hotel Malvázia

Malebný kraj Záhoria, v starých mapách nazývaný aj ako Malvazska, očaril pred rokmi našich investorov. Zrevitalizovali tu poľnohospodársky areál pri starých rašeliniskách. K projektu nás prizvali v čase, keď na pozemku stála hrubá stavba budovy hotela. Po oboznámení sa so stavbou, sme iniciovali rekonštrukciu priľahlej starej garáže a jej premenu na wellness, ktoré malo byť pôvodne v priestoroch hlavnej budovy.

Okrem stavebných úprav sme navrhli a zrealizovali všetky interiéry hotelového komplexu, t.j. hlavná budova s izbami, reštauráciou a kongresom, budovou wellness s masážami, saunami a do terénu zasadenou vínnou pivnicou. Podieľali sme sa na výbere materiálov fasády a pochôdznych plôch. Oázu pokoja, kde môžu hostia načerpať novú energiu a chuť do života sme dosiahli voľbou prírodných materiálov a štruktúr v kombinácii s bielou farbou.

Vlastnými rukami sme zhotovili niekoľko funkčných autorských objektov, ako napríklad luster vo vstupe, vytvorený z konárov vylovených z rieky. A keďže je hotel Malvázia aj o poznávaní, v každej izbe visí originál perokresby liečivej rastliny z okolia s jej charakteristikou nakreslený Andrejom Veselým.

Autori: Andrej Veselý, Renáta Veselá

Späť na projekty