Dom pri jazere

Práca na projekte interiéru tohto rodinného domu začala dlhými rozhovormi s investormi o ich predstavách, potrebách a snoch. Na základe týchto inšpirácií sme si definovali zadanie, rozsah práce a spôsob vzájomnej komunikácie. Na začiatku sme veľkú váhu prikladali vytvoreniu harmonických dispozícií oboch podlaží domu.

Chceli sme, aby mal každý člen tejto 4-člennej mladej rodiny svoj životný priestor, a zároveň sme mali na zreteli, aby obytné priestory domu rodinu spájali a nie rozdeľovali. Tieto ciele sú podporené aj zvolenými farbami, materiálmi a textúrami. Biela farba tvorí v tomto interiéri pozadie, pred ktorým spolu ladia jemné, prírodné pastelové tóny.

Farebnú inšpiráciu sme čerpali z okolitej prírody. Dom je obklopený množstvom zelene, neďaleko je lesopark a prírodné jazerá obkolesené stromami. Všetky dojmy a pocity z okolia vplývali na našu prácu. Napríklad rozmermi a polohami osadenia okien sme sa snažili podporiť presvetlenie celého domu prirodzeným denným svetlom. Zohľadňovali sme zároveň funkcie jednotlivých priestorov a pohyb slnka na pozemku. Na náhodu sme neponechali ani zariadenie interiéru.

Všetky nábytkové kusy, dvere a drevené schodisko boli navrhnuté a vyrobené na mieru. Rovnako sme postupovali aj v prípade troch kúpeľní, kde sme návrhom a výberom materiálov zvýraznili ich rozdielnu funkciu v každodennom živote rodiny. Na záver spomeniem výbornú spoluprácu s investormi, ktorí projektu z nášho ateliéru verili a dali nám plnú dôveru pri jeho zrealizovaní.

Autori: Andrej Veselý, Renáta Veselá
Foto: Filip Šlapal

Späť na projekty